60 dni do CodeWeek2022 - ogłaszamy konkurs!

#CodeWeek2022 coraz bliżej, a wraz z nim wyjątkowy konkurs „1000 pierwszych organizatorów CodeWeek”. Aż tysiąc osób, które jako pierwsze zgłoszą swoje pomysły na wydarzenia, otrzyma specjalną nagrodę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już 8 października startuje Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek. Jak co roku kraje z całej Europy będą ścigać się w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku obchodzimy specjalną, bo 10., jubileuszową edycję. Wyjątkowa edycja wymaga wyjątkowego świętowania – zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Jubileuszowy Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w trakcie której – wspólnie z innymi krajami Unii Europejskiej (i nie tylko!) – celebrujemy kreatywność, współpracę i udowadniamy, że programowanie jest dla wszystkich. Polska od kilku lat konsekwentnie zwiększa liczbę zorganizowanych inicjatyw związanych z nauką programowania. W ubiegłej edycji, dzięki naszym wspólnym staraniom, zorganizowano w Polsce ponad 14 900 inicjatyw, co dało nam trzecie miejsce na podium.

Czym jest CodeWeek? Dlaczego warto uczyć programowania? Do kogo skierowany jest CodeWeek? Jak wziąć w nim udział? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w jubileuszowym spocie przygotowanym specjalnie z okazji 10 edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Polska od kilku lat jest liderem tej świetnej inicjatywy jaką jest CodeWeek. Jestem przekonany, że również w tym roku uda nam się utrzymać ten tytuł. Gorąco zachęcam wszystkich entuzjastów kodowania, do udziału w tegorocznej, jubileuszowej edycji i do zgłaszania własnych inicjatyw promujących naukę programowania – mówi Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji. 

Biuro CodeWeek działa w NASK już kilka lat realizując różnego rodzaju działania promocyjne i edukacyjne związane z nauką programowania. W tym roku równie ochoczo przygotowujemy się do tej wyjątkowej, bo jubileuszowej edycji, mając nadzieję, że Polacy po raz kolejny chętnie włączą się w aktywności Europejskiego Tygodnia Kodowania - mówi Wojciech Pawlak, dyrektor Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Dołącz do CodeWeek 2022 - nadchodzi 10., jubileuszowa edycja! - YouTube

1000 nagród na 10. edycję

W tym roku ponownie gorąco zachęcamy nie tylko do udziału w wydarzeniach przygotowywanych przez biuro CodeWeek i partnerów, ale także do zgłaszania własnych inicjatyw!

W tym celu reaktywujemy nasz konkurs "1000 pierwszych inicjatyw CodeWeek". Zasady naszego konkursu są bardzo proste – kto pierwszy, ten lepszy. Mamy nagrody dla pierwszego tysiąca organizatorów inicjatyw w ramach #CodeWeek2022! Jakie to nagrody? Gry CodyRoby!

O co chodzi? 1000 pierwszych osób, które zgłosi wydarzenie rejestrując je na mapę CodeWeek, a następnie przekaże link do swojego wydarzenia za pośrednictwem formularza konkursowego otrzyma nagrodępakiet 10 gier Cody Roby, które mamy nadzieję będą Państwu pomocą w dalszych działaniach związanych z promocją programowania.

Jak wziąć udział? Wejdźcie na stronę codeweek.eu/add i zgłoście swoje wydarzenie. Jak taka inicjatywa powinna wyglądać? Tak, jak sobie życzycie. Inspiracji szukajcie na gov.pl/koduj.

No dobrze, czas najwyższy poznać zasady konkursu. A te są bardzo proste:

  1. 1. Dodaj swoje wydarzenie na mapie codeweek.eu/add. Opisz swoją inicjatywę tak szczegółowo, jak to możliwe. Najciekawsze pomysły chcemy promować, inspirując innych. Opublikujemy je na stronie gov.pl/koduj w dedykowanej zakładce „inspiracje”.
  2. 2. Zgłoś opublikowane wydarzenie za pośrednictwem formularza konkursowego (przesyłając link),podając dane do wysyłki nagrody. Jeśli znajdziesz się w pierwszym tysiącu organizatorów, po rozstrzygnięciu konkursu (które nastąpi najpóźniej do 15 listopada 2022 r.) wyślemy Ci nagrodę i poinformujemy o tym e-mailowo.

Do udziału w konkursie namówcie znajomych, rodzinę i kogo sobie tylko życzycie. Ważne, aby nasza mapa wydarzeń wypełniła się Waszymi inicjatywami. Pamiętajcie – na uczestników czeka aż 1000 nagród!  

Kiedy już zarejestrujecie swoje wydarzenie, pojawi się ono na mapie CodeWeek i w rankingu europejskich inicjatyw. Czemu to takie istotne? W tym roku też marzy nam się podium ???? Bez Was nie będzie to możliwe.

Więcej informacji o konkursie na stronie: https://www.gov.pl/koduj/konkurs1000-codeweek2022

Do dzieła!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o ubiegłorocznej edycji zajrzyjcie do artykułu „CodeWeek 2021 – podsumowujemy”.

Więcej o Europejskim Tygodniu Kodowania przeczytacie na oficjalnej stronie codeweek.eu oraz na koduj.gov.pl – tam dowiecie się więcej o polskiej edycji i znajdziecie szereg inspiracji.

Zawsze możecie też napisać do jednego z Ambasadorów CodeWeek lub do biura CodeWeek: programowanie@mc.gov.pl.

Wszystkich zainteresowanych CodeWeek zapraszamy do kontaktu:
Facebook: Code Week Pl
Instagram: codeweekpl
e-mail: programowanie@mc.gov.pl