Kongres OSE 2022 – zarejestruj się!

Już 13 września odbędzie się Kongres Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Chcecie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci i cyfrowych umiejętności dzieci i młodzieży? Weźcie udział w naszym wydarzeniu – stacjonarnie lub online. Właśnie ruszyła rejestracja. Zapraszamy!

Organizowany przez NASK-PIB Kongres OSE zbliża się wielkimi krokami! Już 13 września przedstawiciele środowiska szkolnego będą mogli spotkać się z wykładowcami prestiżowych uczelni, cenionymi ekspertami oraz praktykami, by dowiedzieć się więcej na temat szeroko pojętej edukacji medialnej, w tym kwestii związanych z dezinformacją czy fact-checkingiem.

Chcecie poznać wyniki najnowszych badań dotyczących umiejętności cyfrowych polskiej młodzieży? Zastanawia Was, czy nastolatki potrafią bronić się przed dezinformacją w sieci, fake newsami i teoriami spiskowymi? Szukacie odpowiedzi na pytania: Jak media społecznościowe i kultura influencerów wpływają na młodych odbiorców? W jaki sposób edukować, by przyszłe pokolenie było przygotowane do życia w świecie zdominowanym przez nowe technologie? A może interesuje Was, jak urządzenia cyfrowe mogą służyć edukacji ekologicznej?

Zapraszamy na bezpłatny Kongres OSE 2022 – wyjątkową konferencję, podczas której wspólnie postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania!

Czekamy na Was!

Do udziału w Kongresie zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół, psychologów i pedagogów szkolnych, pracowników administracji szkolnej, przedstawicieli kuratoriów oświaty oraz wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.

Dlaczego warto wziąć udział w Kongresie OSE? Przede wszystkim to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i wysłuchania ekspertów, którzy na co dzień zajmują się internetem oraz bezpiecznym korzystaniem z sieci. W Kongresie wezmą udział eksperci OSE, ale i wykładowcy, cenieni specjaliści oraz praktycy, w tym prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, dr hab. Marcin Napiórkowski czy dr Tomasz Rożek.

Poznaj agendę Kongresu OSE 2022

Kolejna dobra wiadomość – tegoroczny Kongres OSE 2022 odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie – w hotelu Airport Hotel Okęcie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24 w Warszawie – oraz online. Każdy więc ma szansę uczestniczyć w prelekcjach i dyskusjach zaproszonych ekspertów. Jedyne, co trzeba zrobić, to wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie: kongres.ose.gov.pl/rejestracja.

Internetowa „aula” pomieści wszystkich chętnych, natomiast liczba miejsc w sali konferencyjnej jest ograniczona. Nie zwlekajcie więc z rejestracją!

Jeśli nie uda się Wam zapisać na Kongres organizowany w Warszawie, Wasze zgłoszenie trafi na listę rezerwową. Gdy tylko zwolni się miejsce, poinformujemy Was o tym telefonicznie lub e-mailowo. Niezależnie od tego każdy uczestnik z listy rezerwowej dzień przed Kongresem OSE 2022 otrzyma link do wydarzenia w formule online.

Co ważne – na wszystkie zarejestrowane osoby będą czekały imienne certyfikaty potwierdzające udział w Kongresie.

Bądź na bieżąco!

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, gdzie publikujemy informacje na temat Kongresu OSE 2022. Dołączcie też do wydarzenia „Kongres OSE 2022” na Facebooku, w którym będą pojawiać się ciekawe informacje i aktualności dotyczące konferencji.

Bądźcie na bieżąco z inicjatywami podejmowanymi przez OSE, ale też z informacjami na temat powszechnych cyberzagrożeń oraz bezpiecznego korzystania z sieci i urządzeń cyfrowych. Publikacje oraz bezpłatne kursy e-learningowe przeznaczone dla uczniów i nauczycieli znajdziecie na naszej platformie OSE IT Szkoła.

Kongres OSE 2022: najważniejsze informacje

  • Kiedy? 13 września 2022 r. Start – godz. 9.30.
  • Gdzie? Stacjonarnie: w hotelu Airport Hotel Okęcie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24 w Warszawie; online: link do transmisji w internecie zostanie przesłany do uczestników wydarzenia e-mailem do 12 września.
  • Jak się zarejestrować na wydarzenie w Warszawie i online? Wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny.
  • Udogodnienia? Kongres OSE 2022 spełnia wytyczne w zakresie organizacji wydarzeń dostępnych dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową i słuchową. Transmisja online będzie realizowana z udziałem tłumaczy migowych.
  • Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia „Kongres OSE 2022” na Facebooku, w którym będą pojawiać się ciekawe informacje i aktualności dotyczące konferencji.
  • Udział w Kongresie OSE 2022 jest bezpłatny.

Więcej informacji o Kongresie, w tym program wydarzenia, na kongres.ose.gov.pl.