Szczyt Cyfrowy IGF Polska w Lublinie

Już 20 października odbędzie się kolejna edycja krajowego Forum Zarządzania Internetem – IGF Polska 2022. Wydarzenie to organizowane jest przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i NASK oraz przy współudziale lubelskich władz lokalnych i uczelni wyższych. Tegoroczne wydarzenie kierowane jest zarówno do przedstawicieli władz, administracji państwowej, biznesu, ale również młodych dorosłych, którzy chcą kształtować cyfrową rzeczywistość. Nie zapominamy też o uczniach, dla których przygotowaliśmy ciekawe warsztaty.

Z tegorocznym IGF Polska przenosimy się do Lublina, który prężnie rozwija swoje kompetencje w ramach hubu cyfrowego polski wschodniej. Forum otworzy minister Paweł Lewandowski, Podsekretarz Stanu w KPRM, Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojciech Pawlak, Dyrektor NASK, Patrycja Sass-Staniszewska, przedstawicielka Rady Programowej IGF Polska; Prezes Zarządu, Izba Gospodarki Elektronicznej, Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Tegoroczna edycja podzielona jest na 3 ścieżki tematyczne: Technologie w służbie społeczeństwu, Człowiek w internecie oraz Forum Legislacji Cyfrowej. Równolegle odbędzie się Ścieżka Młodzieżowa oraz warsztaty edukacyjno-informacyjne dla młodzieży szkolnej, oba wydarzenia organizowane przez NASK.

Jak co roku NASK patronuje inicjatywie IGF Młodych Polska. „Nasze zaangażowanie w inicjatywę skierowaną do młodych ludzi jest dla NASK nie tylko wyzwaniem, ale też daje nam satysfakcję oraz poczucie, że wraz z młodymi ludźmi możemy kształtować cyfrowy świat. NASK od wielu lat wspiera działania dzieci, młodzieży, młodych dorosłych. Mamy świadomość, że to te pokolenia będę tworzyły przyszłość, a my chcemy ich w tym wspierać, chronić i inspirować” – mówi Wojciech Pawlak, Dyrektor NASK.

Ścieżka Młodzieżowa to IGF Młodych Polska, który w tym roku zaprosił do organizacji warsztatów ekspertów z różnych instytucji, w tym NASK. Porozmawiamy o wykrywaniu fake-newsów, analizie danych medycznych, a także o aspektach etycznych aplikacji monitorujących stan zdrowia.

Warsztaty edukacyjno-informacyjne to projekt przygotowany przez Dział Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Ekosystemu OSE. Zajęcia spotkały się z dużym entuzjazmem podczas IGF 2021 w Katowicach, dlatego pragniemy przybliżyć je również młodzieży szkolnej z województwa lubelskiego.

Jednym z celów IGF Polska jest promocja Przesłania z Katowic, jako dokumentu końcowego UN IGF 2021, który implementować można również na poziomie krajowym. IGF Polska już od 2016 roku ułatwia współpracę różnych środowisk zainteresowanych kształtowaniem dyskusji dotyczącej zarządzania internetem.

IGF Polska 2022 to konferencja stacjonarna, jednak całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanałach KPRM YouTube.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.gov.pl/web/igf-polska/igf-2022