Demo Day programu Startupy w Grze

Już w najbliższy piątek (28 października) odbędzie się wydarzenie podsumowujące pilotażową edycję programu Startupy w Grze pod nazwą „Road to Qatar”. Spośród 11 zespołów, które zmierzyły się z wyzwaniami postawionymi przez PZPN 3 będą reprezentować polski ekosystem na spotkaniach z tuzami futbolu podczas mundialu w Katarze.

Nowe narzędzia poprawiające jakość komunikacji sztabu i zawodników, wirtualny asystent trenera, rozwiązania wspomagające opiekę medyczną – to tylko przykłady wyzwań, które przygotowali dla startupów eksperci Polskiego Związku Piłki Nożnej z dyrektorem sportowym Marcinem Dorną na czele.

Do programu Startupy w Grze zgłosiło się ponad 40 zespołów, z których 11 otrzymało zaproszenie na z konsultacje z ekspertami odpowiedzialnymi m.in. za szkolenie i utrzymanie formy zawodników polskiej kadry oraz czołowych klubów Ekstraklasy. To merytoryczne zgrupowanie miało pozwolić młodym spółkom zapoznać się ze szczegółowymi wymaganiami polskiego rynku stratupowego oraz realiami codziennej pracy z reprezentacją piłkarską. 

Zwieńczeniem tych prac będzie zaprezentowanie potencjału poszczególnych rozwiązań przed szerokim forum przedstawicieli krajowego ekosystemu piłki nożnej. Wystąpienia ocenią członkowie jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele PZPN wspierani przez specjalistów na co dzień pracującymi z nowoczesnymi technologiami oraz inwestorów venture capital. Najwyżej ocenione zespoły dołączą do delegacji piłkarsko-biznesowej, która będzie towarzyszyć kadrze Czesława Michniewicza na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Przedstawiamy poniżej uczestników Demo Day:

4Goal.app – startup przygotował platformę, w ramach której młodzi zawodnicy i pasjonaci piłki nożnej na całym świecie mogą zdobywać wiedzę na temat treningu oraz dzielić się swoimi umiejętnościami.

Więcej informacji:

https://4goal.app/

AISENS – spółka dostarcza rozwiązanie pozwalające sprawować kontrolę nad wykonywaniem ćwiczeń – np. w procesie rehabilitacji po kontuzji zawodnika, dzięki czemu procesu powrotu na boisko może ulec znaczącemu skróceniu.

Więcej informacji:

https://orthyo.com/

https://youtu.be/vj4QfGjSbMo

GeniusCoach – narzędzie do natychmiastowej analizy video dla trenerów zespołów na różnych poziomach rozgrywek – pozwalające w intuicyjny sposób budować i przekazywać wiedzę nt. taktycznych niuansów.

Higgsone – kontuzja przerywająca karierę to koszmar każdego piłkarza. Higgsone skupia się na rozwiązaniu, które wykorzystujące technologię inteligentnych ubrań (smart clothing/wearables) pozwala monitorować kluczowe parametry biomechaniczne i monitorować pracę ciała zawodnika.

Więcej informacji:

www.higgsone.com

FC.APP – startup przygotował narzędzie do zarządzania całym środowiskiem osób skupionych wokół klubu piłkarskiego: trenerów, zawodników oraz fanów. Rozwiązanie pozwala skuteczniej przekazywać informacje a także wdraża elementy angażowania użytkowników poprzez gamifikację

Więcej informacji:

https://fcapp.eu

Oxymotion – rozwiązanie spółki odpowiada na wyzwanie dotyczące bezinwazyjnej kontroli poziomu kwasu mlekowego w mięśniach. W efekcie sztab trenerski jest w stanie przygotować efektywne zadania treningowe a także zarządzić składem na boisku podczas meczu.

Więcej informacji:

https://q-lac.pl/en/home/

https://www.youtube.com/channel/UChIEnsNPr6oLGTIqy8u0dAQ/videos

Respo.Vision – dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i widzenia maszynowego startup pomaga zespołom pozyskać i wykorzystać dane dotyczące zdarzeń na boisku.

Więcej informacji:

http://respo.vision

SAG Sport – firma dostarcza narzędzia wspierające pracę akademii piłkarskich, dzięki którym mogą one analizować grę swoich podopiecznych a także produkować profesjonalny conetent video.

https://sagsport.com/?lang=en

Smarter Diagnostics – spółka typu spin-off wywodząca się z Uniwersytetu Warszawskiego. Poprzez zastosowanie autorskich algorytmów startup pozwala na wykorzystanie rezonansu magnetycznego w procesie zmniejszania ryzyka kontuzji.

Więcej informacji:

https://www.smarterdiagnostics.com 

Sportigio – platforma online łącząca kluby, fanów i sponsorów. Aktywizując użytkowników pozwala na zwiększanie atrakcyjności biznesowej piłki nożnej i tworzenie nowych kanałów przychodowych.

Więcej informacji:

https://sportigio.com

STRETCHME – startup dostarcza aplikację pozwalającą na cyfrowy nadzór and prawidłowością wykonywania ćwiczeń, takich jak m.in. trening mobilności oraz rozciąganie. Pozwala to zawodnikom na uniknięcie kontuzji i wykonywanie ćwiczeń także w domu, bez nadzoru sztabu. 

Więcej informacji:

www.stretchme.pl

 

Czas i miejsce wydarzenia:

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.30 w studiu Digital Knowledge Village (ul. Puławska 457). Demo Day będzie transmitowany w mediach telewizyjnych i internetowych, prosimy o możliwie punktualne przybycie.

Relacja „na żywo” wydarzenia będzie również dostępna na kanale YouTube i  profilu Facebook programu Startupy w grze.

 

O programie:

Startupy w grze to pierwszy w Polsce program wspierający współpracę młodych spółek technologicznych z ekosystemem piłkarskim. Ta wspólna inicjatywa butiku doradczego Rebels Valley, spółki PZPN Invest oraz Państwowego Instytutu Badawczego NASK pozwoli najbardziej ambitnym przedsiębiorstwom zmierzyć się z wyzwaniami świata piłki nożnej, przygotowanymi przez ekspertów i potencjalnych odbiorców.