CYBERTEMATYCZNIE – już dziś startuje nowy cykl webinarów poświęconych cyberbezpieczeństwu

Październik to okres, w którym szczególnie skupiamy się na kwestii zagrożeń cyfrowych, zwłaszcza w ramach „Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa”. Tak naprawdę jednak troska o bezpieczeństwo cyfrowe obowiązuje nas nie przez miesiąc, ale przez cały rok.

Dlatego choć to w październiku rozpoczyna się nowy cykl webinarów o nazwie CYBERTEMATYCZNIE, trwać będzie znacznie dłużej. Kolejne wydarzenia tego typu odbywać się będą regularnie, co najmniej raz w miesiącu, omawiając wszystkie najważniejsze zagadnienia z obszaru cyberbezpieczeństwa i reagując na aktualne wyzwania w tym obszarze.

Cykl CYBERTEMATYCZNIE rozpoczyna się właśnie dziś, od webinaru „Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych – jak chronić się przed oszustwami w internecie?”. Poprowadzi go Michał Strzelczyk, specjalista w Zespole Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego CSIRT KNF. Cały cykl realizowany jest wspólnie przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Webinar rozpoczniemy o 15.00!

Potrwa 45 minut, a kolejne 15 minut zaplanowane jest na sesję pytań i odpowiedzi.

Wydarzenie będzie dostępne online za pośrednictwem mediów społecznościowych NASK – YouTube i Facebook.

 

CYBERTEMATYCZNIE – kolejne spotkania

Podczas kolejnych webinarów zajmiemy się tematyką fake newsów, a także omówimy zagrożenia, jakie niesie ze sobą coraz powszechniejsze stosowanie technologii typu deep fake. W dalszej kolejności planowane są też spotkania poświęcone phisingowi, bezpieczeństwu zakupów oraz zagrożeniom związanym z atakami typu ransowmare.