Dyrektor Krzysztof Silicki laureatem nagrody TelSec 2022

Dyrektor Państwowego Instytutu Badawczego NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji Krzysztof Silicki otrzymał nagrodę TelSec 2022 – za szczególny wkład w budowanie cyberbezpieczeństwa Polski. Wręczenie wyróżnienia miało miejsce w trakcie VIII edycji Forum Bezpieczeństwa Telekomunikacyjnego TelSec 2022 (Łochów, 8-9 listopada 2022 r.).

Kapitułę konkursu, która zdecydowała o przyznaniu nagrody, stanowią dyrektorzy najważniejszych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce – Orange, Play, Plus i T-Mobile. W uzasadnieniu przedstawiciele kapituły podkreślili, że przyznana nagroda stanowi ich wyraz uznania dla wieloletnich dokonań Krzysztofa Silickiego, takich jak założenie pierwszego zespołu CERT w Polsce oraz wkład w opracowanie i wprowadzenie ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.

Forum Bezpieczeństwa Telekomunikacyjnego (Telecom Security Forum) to konferencja organizowana cyklicznie od 2015 roku przez czterech największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, współpracujących na rzecz poprawy poziomu cyberbezpieczeństwa w ich sektorze. Przedstawiciele Państwowego Instytutu Badawczego NASK od lat angażowali się w to wydarzenie w roli prelegentów i uczestników paneli dyskusyjnych. Podczas tegorocznej, VIII edycji Forum, w panelu „Przegląd najnowszych zagrożeń cyberbezpieczeństwa w kontekście wojny na Ukrainie” wziął udział Dyrektor Pionu CSIRT w NASK, Maciej Siciarek.