Noc Innowacji w NASK

Pierwszy raz w historii Państwowy Instytut Badawczy NASK wziął udział w Nocy Innowacji. W piątek, 20 października 2023 r., do naszej siedziby na warszawskiej Woli zaprosiliśmy uczniów stołecznych szkół i – z tego też powodu – nasza Noc zaczęła się dość wcześnie - w godzinach przedpołudniowych.

Najpierw siódmoklasiści wzięli udział w półtoragodzinnych zajęciach pt.: Ja i smartfon: hate to love relationship, czyli jak budować zdrowe nawyki, które umożliwią młodzieży efektywne korzystanie z technologii, bez zaniedbywania życia i kontaktów offline.

W godzinach południowych kolejna klasa, tym razem licealistów, zapoznała się z problematyką dezinformacji. W trakcie zajęć pt.: Co łączy sok pomarańczowy i dezinformację uczniowie poznali, czym jest dezinformacja i jakie są najgroźniejsze techniki. Wyszli zaś z wiedzą, jak rozpoznawać szkodliwe treści i jak bronić się przed nieprawdą w sieci.

Ostatnie zajęcia, pt.: Sztuka odporności. Pokonywanie hejtu w praktyce, poświęcone były zjawisku siania nienawiści w sieciMłodzież dowiedziała się,  dlaczego hejter hejtuje i jaką rolę odgrywają niemi świadkowie cyfrowej przemocy. Zapoznała się też z mechanizmami i narzędziami służącymi do obrony przez podobnymi atakami.

Za rok kolejna Noc Innowacji i zapewniamy: NASK też tam będzie!