O modalności i piłce nożnej… w Singapurze | Karolina Seweryn na SMU

Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób piłka nożna, Singapur i sztuczna inteligencja łączą się ze sobą? Czym dokładnie jest multimodalność i jak to się ma do NASK SCIENCE? Pewnie nie. Te wszystkie wątki już wkrótce połączy Karolina Seweryn, doktorantka z Zakładu Nauki o Danych w NASK SCIENCE podczas seminarium „Multi-modal Learning in Soccer” w School of Computing and Information Systems Singapore Management University 11 grudnia. Będziecie w okolicy? Zapraszamy!

Podczas każdego meczu piłki nożnej, technologie z różnych źródeł pozwalają zebrać niesamowite ilości danych o ruchu zawodników i zawodniczek na boisku. Wykorzystanie nagrań wideo, komentarza sportowego czy czujników pozwala na stworzenie znacznej przewagi konkurencyjnej. Jak? Wystarczy, że zintegrujemy informacje z różnych modalności sensorycznych, przeanalizujemy je i wyciągniemy wnioski. Dzięki temu trenerzy, sportowcy i analitycy mogą uzyskać dostęp do cennych informacji na temat optymalizacji strategii, zapobiegania kontuzjom i rozwoju zawodników czy zawodniczek. Fascynujące, prawda? Podczas wykładu na SMU Karolina Seweryn omówi najnowocześniejsze techniki, w tym wizję komputerową, przetwarzanie języka naturalnego i integrację danych z czujników, które umożliwiają wydobywanie przydatnych informacji ze złożonych, wielowymiarowych zbiorów danych.

Jeśli będziecie w Singapurze w tym czasie, zapraszamy do udziału w tym wykładzie. Więcej informacji oraz zapisy do udziału są w tym linku. Karolinę Seweryn będzie można również spotkać na konferencji Conference on Empirical Methods in Natural Language Processing w dniach 6-10 grudnia 2023.

Seminarium jest współorganizowane przez IEEE Computational Intelligence Society Singapore Chapter.