#AkcjaWeryfikacja | Wspólna konferencja Coopernicus i NASK SCIENCE

Już 1 grudnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się konferencja #AkcjaWeryfikacja. Projekt realizowany jest przez inicjatywę Coopernicus we współpracy z NASK Science. Ta unikalna inicjatywa ma na celu poszerzenie świadomości studentów i studentek na temat weryfikacji treści dostępnych w internecie oraz regulacji dotyczących sztucznej inteligencji.

Podczas wydarzenia, ekspertki i eksperci reprezentujący różne dziedziny nauki podzielą się swoimi doświadczeniami, zaproponują strategie weryfikacji informacji, przedstawią najnowsze trendy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, a także przeanalizują aktualne regulacje prawne dotyczące sztucznej inteligencji.

W ramach konferencji odbędzie się również warsztat specjalizacyjny, który umożliwi uczestnikom lepsze zrozumienie tematu deepfake’ów. #AkcjaWeryfikacja to nie tylko przestrzeń do wymiany wiedzy, ale również miejsce zdobywania praktycznych umiejętności, które są niezbędne w zmieniającym się środowisku cyfrowym.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, zarówno studentki, badaczy, jak i profesjonalistki, do jak najszybszego potwierdzenia swojej obecności na wydarzeniu.

Organizator wydarzenia – Coopernicus to multidyscyplinarna inicjatywa akademicka tworzona przez Our Future Foundation – fundację edukacyjną, zapewniającą bezpłatne wsparcie dla dziesiątek polskich i ukraińskich licealistów, chcących aplikować na najlepsze światowe uczelnie wyższe. Platforma ma na celu łączenie polskich środowisk naukowych w kraju i za granicą, a także przyczynianie się do popularyzacji nauki i międzynarodowych osiągnięć polskich badaczy. Naukowcy i naukowczynie poprzez platformę Coopernicus mogą dzielić się swoim dorobkiem, a także szukać możliwości współpracy z ekspertami zainteresowanymi podobną dziedziną lub chętnymi do zaangażowania się w międzynarodowe przedsięwzięcia. Doktoranci, ambitni studenci czy młode profesjonalistki mogą znaleźć na platformie atrakcyjne oferty pracy, grantów badawczych oraz stypendiów udostępniane przez partnerów Coopernicusa.

Konferencja odbywa się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, sala 1.2, budynek Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4, Warszawa.

Program:

17:00-17:15 – Rozpoczęcie

17:15-17:25 – Keynote speech – Klaudia Wojciechowska

17:30-18:15 – Panel ekspercki: W erze chaosu i dezinformacji. Jak weryfikować treści w internecie? Adrian Orłów, Aleksandra Wójtowicz, Małgorzata Kilian-Grzegorczyk, moderatorka: Magdalena Marynowska

18:15-18:30 – Przerwa networkingowa

18:30-18:45 – Podsumowanie raportu edukacyjnego Coopernicus

18:45-19:30 – Panel ekspercki: AI ACT – czy prawo nadąża za rozwojem nowych technologii? Jak UE planuje regulować sztuczną inteligencję? Dominika Bucholc, dr Maciej Groń, Marta Kowalczuk-Kędzierska, moderator: Maksymilian Mirecki

19:30-20:15 – Warsztat specjalizacyjny: Jak zweryfikować deepfake? Alicja Martinek, Adrian Kordas, dr inż. Ewelina Bartuzi-Trokielewicz, Joanna Gajewska, Michał Ołowski

20:15-20:30 – Zakończenie

Rejestracja na wydarzenie dostępna jest w tym linku.