Nawigacja

Topnews

ESA – technologia i edukacja razem w walce ze smogiem

Ponad 300 szkół ze stacjami pomiarowymi, przeszło trzy tysiące przeszkolonych nauczycieli i niemal 51 tysięcy uczniów objętych edukacją – to najkrótsze podsumowanie dotychczasowych efektów projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA).

dowiedz się więcej

e-Polak potrafi! – rusza kampania Ministerstwa Cyfryzacji i NASK

Spoty telewizyjne, działania w prasie i internecie – to tylko niektóre działania, jakie zaplanowaliśmy w ramach naszej kampanii „e-Polak potrafi!”. Startujemy!

dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo użytkowników OSE jako wyzwanie dla uczestników Hackathonu 590

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), której operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK, już niedługo zapewni dostęp do szybkiego i bezpiecznego internetu każdej polskiej szkole. Młodzi programiści, uczestnicy Hackathonu na Kongresie 590 mają szansę w ramach wyzwania NASK zaproponować rozwiązania, które pozwolą wykorzystać usługi bezpieczeństwa także na smartfonach uczniów szkół podłączonych do OSE.

dowiedz się więcej

NASK uruchamia postępowanie na mobilne pracownie dla szkół

NASK rozpoczyna postępowanie na dostawę wyposażenia mobilnych pracowni komputerowych, które szkoły wygrały w konkursie #OSEWyzwanie. Każdy zestaw składa się z 16 laptopów. Nagrody będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

dowiedz się więcej

Instytut NASK wśród sygnatariuszy deklaracji na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie

„Deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie” z inicjatywy ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego podpisali we wtorek w Warszawie przedstawiciele instytucji państwowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców treści, portali internetowych i mediów. Państwowy Instytut Badawczy NASK jest jednym z jej sygnatariuszy.

dowiedz się więcej

Menu kategorii

Wydarzenia 2019

NASK nagrodzony podczas Forum Teleinformatyki

W minionym tygodniu, 27 i 28 września w podwarszawskim Miedzeszynie odbywało się 25. Forum Teleinformatyki. Udział w nim wzięli przedstawiciele Państwowego Instytutu Badawczego NASK, m.in. Krzysztof Silicki Zastępca Dyrektora NASK oraz Mariusz Madejczyk Dyrektor Oddziału NASK w Białymstoku, których można było też zobaczyć i posłuchać jako prelegentów i panelistów.

Jednym z ostatnich elementów, tego ważnego dla branży teleinformatycznej spotkania, było wręczenie nagród – dla tych zasłużonych od lat dla rozwoju teleinformatycznego i cyfrowego Polski oraz dla tych, którzy dopiero wkraczają w zawodowe życie. W obydwu nagrodach NASK miał swój udział.

Krzysztof Silicki Zastępca Dyrektora NASK odebrał wyróżnienie „Złotego Herolda II stopnia” z rąk
dr hab. inż. Bolesława Szafrańskiego, prof. WAT i Przewodniczącego Rady Programowej FORUM, za osiągnięcia w budowaniu nowoczesnego państwa opartego na powszechnym wykorzystaniu technologii teleinformatycznych.

Kolejne nagrody powędrowały do rąk młodych ludzi działających na polu teleinformatyki, programowania, cyberbezpieczeństwa. W jury Konkursu Młodych Mistrzów w ramach 25. Forum Teleinformatyki zasiadała Anna Felkner z PIB NASK. NASK był też fundatorem nagrody dla najlepszej pracy z zakresu cyberbezpieczeństwa.

do góry