NASK promuje młode talenty informatyczne. Weź udział w naszym konkursie
Trwa konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu informatyki. To doskonała okazja, by zdobyć nagrody i otworzyć sobie drzwi do kariery w NASK oraz innych czołowych instytucji badawczo-technologicznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 października, a pula nagród wynosi 60 tys. zł.


Konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) ma ponad 40-letnią historię. Tegoroczna, 42. edycja, kontynuuje tradycję wspierania rozwoju polskiej informatyki. Taka idea przyświeca również Państwowemu Instytutowi Badawczemu NASK, który od 2023 r. jest partnerem wydarzenia i sponsorem nagród.
– Wspólnie z PTI łączy nas nie tylko misja, ale i wartości – etyka w IT, rozwój kompetencji cyfrowych, promowanie jakości w kształceniu. Konkurs jest wyrazem tych priorytetów – mówi dyrektor NASK Radosław Nielek i dodaje, że ten konkurs to coś więcej niż nagrody – to inwestycja w przyszłość polskiej informatyki.
NASK od lat wspiera rozwój młodych specjalistów w dziedzinie informatyki. Poprzez udział w konkursie, instytut promuje innowacyjne rozwiązania i zachęca absolwentów do podejmowania wyzwań technologicznych. To niejedyny konkurs, w ramach którego NASK wspiera młode talenty polskiej informatyki – instytut jest również partnerem konkursu na najlepszą pracę inżynierską, organizowanego przez PTI. Uczestnicy czekają na rozstrzygnięcie, uroczyste przyznanie nagród odbędzie się 26 czerwca w siedzibie NASK.
– Studenci często zaczynają od pracy magisterskiej, ale ich rozwiązania mogą potem trafić do laboratoriów badawczych, startupów, a także naszych zespołów – podkreśla dyrektor Nielek.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Każdy, kto chce udowodnić, że zależy mu na rozwoju polskiej technologii informatycznej, a badania, które prowadzi w ramach pracy magisterskiej są nowatorskie i warte uwagi. Do konkursu mogą również stanąć studenci uczelni wyższych w Polsce (również obywatele innych krajów), których prace dyplomowe dotyczą informatyki. Warunkiem jest obrona pracy w ostatnim roku akademickim (od 1 października 2024 r. do 30 września 2025 r.).
Przesłanie pracy na konkurs to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności. Być może będzie to również początek kariery w NASK.
– Wierzymy w ludzi. W talenty, które dopiero zaczynają swoją przygodę. I chcemy im pomóc nie tylko wystartować, ale też lecieć dalej – zachęca dyrektor NASK.
Jak zgłosić pracę w konkursie?
Należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie. Dokumenty niezbędne do spełnienia wymogów zgłoszenia to:
- praca magisterska,
- wypełniona przez autora (autorów) ankieta wg wzoru załączonego do Regulaminu,
- zaświadczenie z uczelni, że zgłoszona na konkurs praca została obroniona jako praca magisterska w roku akademickim, w którym konkurs został ogłoszony.
Prace oceniać będą: przedstawiciel Zarządu Oddziału PTI, specjaliści oraz naukowcy z polskich uczelni, instytutów naukowych i przemysłu.
Przesłanie pracy to tylko pierwszy krok. Być może drugi postawisz już w NASK?
————————————————————————————————————————-
Regulamin konkursu można znaleźć na stronie.
Wyróżnione aktualności
Szeroki front małych systemów na Impact’25
Wbrew pozorom zapewnienie cyfrowego bezpieczeństwa w gminie jest trudniejsze niż w banku – mówił w dyskusji podczas Impact’25 Radosław Nielek, dyrektor NASK. W jednej gminie może znajdować się jednocześnie wiele różnych systemów informatycznych – wodociągów, szkół, placówek medycznych.
NASK o krok przed cyberprzestępcami. Forum Bezpieczeństwa Banków 2025
Kradzież tożsamości, ataki na infrastrukturę i próby manipulacji danymi. Sektor finansowy jest na pierwszej linii frontu w walce z cyberprzestępcami. NASK – jako lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa - wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. – Udział w Forum Bezpieczeństwa Banków to dla nas okazja do poznania realnych potrzeb sektora bankowego i wdrożenia konkretnych działań – mówił Piotr Bisialski, kierownik zespołu NASK Incident Response Team.
PLLuM rośnie w siłę
600 tysięcy promptów wpisanych w okienko PLLuMa i nowości, od których dzielą nas nie lata, a zaledwie tygodnie – kolejne modele i prototyp inteligentnego asystenta. W siedzibie NASK w Warszawie spotkali się wszyscy uczestnicy konsorcjum HIVE AI. Grupy, która ma za zadanie rozwijać i wdrażać polski model językowy (PLLuM).
Rozkwitnij z MAK. Program Mentoringu Aktywnych Kobiet nabiera barw
Podnieś swoje kompetencje z zakresu cyberbezpieczeństwa i wejdź na rynek nowych technologii! Już kilkaset kobiet zgłosiło chęć udziału w programie MAK (Mentoring Aktywnych Kobiet), ogłoszonym przez NASK we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Zostań jedną z nich — zgłoś swój udział i rozwiń skrzydła w indywidualnym programie mentoringowym. Nabór trwa do końca maja.
Najnowsze aktualności
Czy ktoś cię obserwuje? O cyberbezpieczeństwie kamer
Kamery są naszymi cyfrowymi strażnikami. Chronią, zapewniają spokój ducha, czuwają, kiedy śpimy albo wyjeżdżamy na weekend. Ale co stanie się, gdy pewnego dnia to nie ty spojrzysz - tylko ktoś spojrzy za ciebie?
Technologia na Open’erze? Tak. Z NASK
Pojedynek ze sztuczną inteligencją, koło fortuny, trudne pytania o przyszłość AI i tysiące młodych ludzi. A do tego dobra muzyka, świetna atmosfera i... wiedza. Czy można o lepsze połączenie? Strefa NASK i Ministerstwa Cyfryzacji była jedną z najchętniej odwiedzanych przez uczestników festiwalu Open’er.
Rezerwacja anulowana. NASK rusza z cyklem komiksów edukacyjnych
„Prosimy o pilny kontakt w sprawie rezerwacji” – taka wiadomość tuż przed wyjazdem potrafi zmrozić krew w żyłach. Wystarczy jedno kliknięcie, szybkie podanie danych – i nie wyjeżdżasz ty, tylko twoje pieniądze. Ale nie na wakacje, a do oszustów.