Aktualność
28 Maja 2025|2 min. czytania

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej TIB PAN na rok akademicki 2025/2026!

Już 16 czerwca 2025 r. rozpocznie się rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Technologii Informacyjnych i Biomedycznych Instytutów PAN na rok akademicki 2025/2026. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do aplikowania.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej TIB PAN na rok akademicki 2025/2026!
Łuna gradientu wychodząca od dołu

Terminy poszczególnych etapów:

16-27 czerwca 2025 r. – składanie wymaganych dokumentów przez kandydatów,
30 czerwca – 11 lipca 2025 r. – rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami,
12 lipca 2025 r. – ogłoszenie wyników rekrutacji.

Szkoła Doktorska TIB PAN prowadzi interdyscyplinarne kształcenie z zakresu m.in. sztucznej inteligencji, systemów teleinformatycznych, cyberbezpieczeństwa oraz nauk obliczeniowych w biologii i medycynie, przygotowujące do uzyskania stopnia doktora w następujących dyscyplinach:

  • informatyka techniczna i telekomunikacja,
  • inżynieria biomedyczna,
  • nauki medyczne.

Misją szkoły jest zapewnienie doktorantom i doktorantkom optymalnego środowiska do zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności badawczych.

Szkołę Doktorską TIB PAN tworzą:

  • Instytut Badań Systemowych PAN,
  • Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN,
  • Instytut Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN,
  • Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN,
  • Instytut Podstaw Informatyki PAN,
  • Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN (koordynator Szkoły),
  • Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy,
  • Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.

Kształcenie w szkole doktorskiej trwa osiem semestrów i jest prowadzone zgodnie z obowiązującym w szkole programem kształcenia oraz indywidualnym planem badawczym. Dwa pierwsze semestry obejmują wykłady wspólne dla wszystkich doktorantów, w ramach semestrów od trzeciego do ósmego doktorant realizuje indywidualny plan badawczy pod kierunkiem promotora.

Szczegółowe informacje dotyczące programu kształcenia, zasad rekrutacji oraz regulaminu Szkoły Doktorskiej TIB PAN dostępne są na stronie internetowej szkoły.

Tematy powiązane
Udostępnij ten post

Wyróżnione aktualności

Zdjęcie z wydarzenia medialnego Impact. Na pierwszym planie widać ekran podglądu realizatorskiego, który pokazuje dwa kadry: po lewej stronie Radosław Nielek, dyrektor NASK, w brązowej marynarce i białej koszuli, po prawej stronie dziennikarka trzymająca mikrofon. W tle widoczni rozmyci uczestnicy rozmowy oraz kamery.
Typ_aktualnosc Aktualność
14 Maja 2025|3 min. czytania

Szeroki front małych systemów na Impact’25

Wbrew pozorom zapewnienie cyfrowego bezpieczeństwa w gminie jest trudniejsze niż w banku – mówił w dyskusji podczas Impact’25 Radosław Nielek, dyrektor NASK. W jednej gminie może znajdować się jednocześnie wiele różnych systemów informatycznych – wodociągów, szkół, placówek medycznych.

Piotr Bisialski z NASK na scenie podczas konferencji.
Typ_aktualnosc Aktualność
13 Maja 2025|7 min. czytania

NASK o krok przed cyberprzestępcami. Forum Bezpieczeństwa Banków 2025

Kradzież tożsamości, ataki na infrastrukturę i próby manipulacji danymi. Sektor finansowy jest na pierwszej linii frontu w walce z cyberprzestępcami. NASK – jako lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa - wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. – Udział w Forum Bezpieczeństwa Banków to dla nas okazja do poznania realnych potrzeb sektora bankowego i wdrożenia konkretnych działań – mówił Piotr Bisialski, kierownik zespołu NASK Incident Response Team.

Wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski przemawia podczas konferencji dotyczącej projektu HIVE AI. W tle na ekranie widoczne są slajdy prezentacji z tytułem „Cele, założenia i organizacja projektu”. Przy stole prezydialnym siedzą Radosław Nielek, Agnieszka Karlińska. W sali znajduje się licznie zgromadzona publiczność, a jedno z przemówień jest rejestrowane telefonem przez uczestnika.
Typ_aktualnosc Aktualność
12 Maja 2025|5 min. czytania

PLLuM rośnie w siłę

600 tysięcy promptów wpisanych w okienko PLLuMa i nowości, od których dzielą nas nie lata, a zaledwie tygodnie – kolejne modele i prototyp inteligentnego asystenta. W siedzibie NASK w Warszawie spotkali się wszyscy uczestnicy konsorcjum HIVE AI. Grupy, która ma za zadanie rozwijać i wdrażać polski model językowy (PLLuM).

MAK od NASK
Typ_aktualnosc Aktualność
12 Maja 2025|4 min. czytania

Rozkwitnij z MAK. Program Mentoringu Aktywnych Kobiet nabiera barw

Podnieś swoje kompetencje z zakresu cyberbezpieczeństwa i wejdź na rynek nowych technologii! Już kilkaset kobiet zgłosiło chęć udziału w programie MAK (Mentoring Aktywnych Kobiet), ogłoszonym przez NASK we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Zostań jedną z nich — zgłoś swój udział i rozwiń skrzydła w indywidualnym programie mentoringowym. Nabór trwa do końca maja.

Informacje

Najnowsze aktualności

Mężczyzna w niebieskiej koszuli w paski trzyma w dłoniach smartfon z trzema aparatami. W dolnej części obrazka znajdują się logotypy: Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska oraz NASK, co sugeruje, że projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.
Typ_aktualnosc Aktualność
18 Czerwca 2025|6 min. czytania

Zanim klikniesz – zastanów się

Cyberprzestępcy najczęściej łowią przypadkowe osoby – niezmiennie jednym z głównych zagrożeń dla internautów, obserwowanych przez zespół CERT Polska pozostaje phishing. Pozornie nieszkodliwe maile, często wzywające do pilnego działania, mogą prowadzić do fałszywych witryn wyłudzających dane.

Wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski przemawia na scenie podczas Digital Summit w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Za nim znajduje się duży ekran z grafiką wydarzenia zawierającą nazwę „DIGITAL SUMMIT”, daty 17–18.06 oraz lokalizację. Na ekranie widoczne są również logotypy i hasło „Gdańsk jako centrum cyfrowej Europy”. Na sali obecna jest publiczność, scena oświetlona jest światłem w odcieniach niebieskiego i fioletowego.
Typ_aktualnosc Aktualność
17 Czerwca 2025|6 min. czytania

PLLuM i polska wizja cyfrowej Europy

PLLuM i jego możliwości zostały zaprezentowane podczas Digital Summit 2025 - najważniejszego wydarzenia dotyczącego cyfrowej transformacji podczas polskiej prezydencji w Radzie UE. „Nie jesteśmy starym kontynentem. Jesteśmy kontynentem AI. Jesteśmy cyfrowym kontynentem” – mówił wiceminister Standerski. PLLuM to dowód na prawdziwość tej tezy.

Karol Bojke, ekspert z zespołu CERT Polska, siedzi na scenie na tle różowej ścianki, trzyma mikrofon i gestykuluje podczas wypowiedzi. Ubrany jest w jasnoniebieską koszulę i jasne spodnie, ma okulary i opaskę na ręce.
Typ_aktualnosc Aktualność
17 Czerwca 2025|6 min. czytania

Co jest grane? Cyberbezpieczeństwo z Karolem Bojke z CERT Polska

Podczas „Co Jest Grane Festival” w Warszawie miało miejsce spotkanie festiwalowiczów z Karolem Bojke, ekspertem z zespołu CERT Polska. W przystępny sposób opowiedział on o zagrożeniach czyhających na nas w sieci oraz o tym, jak się przed nimi skutecznie bronić.