XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii z udziałem NASK

Cyberbezpieczeństwo w globalnym świecie, wyzwania cyfrowe stojące przed polskimi firmami, przyszłość sektora opieki zdrowotnej i rozwój rynku energetycznego – na takie tematy będą rozmawiać uczestnicy XV Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Oksfordzie. Jednym ze sponsorów tegorocznego wydarzenia jest Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Doroczny kongres odbędzie się w Oksfordzie w dniach 4-6 lutego 2022 r. Organizatorem wydarzenia jest Oxford University Polish Society. Stowarzyszenia polskich studentów Wielkiej Brytanii zrzeszają ponad 400 osób z ponad 30 brytyjskich uniwersytetów.

Obrady kongresu obejmują aktualne tematy, istotne dla polityki i gospodarki oraz kształcenia i kariery. Na kongres każdego roku składa się wiele wydarzeń. Organizowane są debaty panelowe, warsztaty, wykłady znanych osobistości, sesje networkingowe i spotkania nieformalne.

Pierwsza edycja kongresu odbyła się w 2007 r. w Oksfordzie z inicjatywy filozofa prof. Zbigniewa Pełczyńskiego. Tegoroczna konferencja rozpocznie się w piątkowy wieczór panelem wspominającym zmarłego w 2021 pomysłodawcę kongresu.

Panele z udziałem NASK

Przedstawiciele NASK wezmą udział w dwóch panelach dyskusyjnych. W sobotę o godz. 10:30 czasu lokalnego (11:30 czasu polskiego) odbędzie się debata z udziałem Dyrektora NASK Wojciecha Pawlaka „Traditional media and a complexity of daily matters”. Jej uczestnicy będą szukali odpowiedzi na pytania, czy tradycyjne środki przekazu nadal mają potencjał do informowania o złożonych problemach, czy też są skazane na porażkę w konfrontacji z krótkimi, spersonalizowanymi wiadomościami w internecie.

Tego samego dnia o godz. 13:30 czasu lokalnego (14:30 – czasu polskiego) zaplanowany jest panel „Cyber Security - Citizen in an online world”. Uczestnikami ze strony NASK będą Dyrektor NASK Wojciech Pawlak i Kamil Kuć z Zespołu Budowania Świadomości Cyberbezpieczeństwa w NASK. Podczas panelu będą poruszane kwestie bezpieczeństwo polskiej cyberprzestrzeni. Zagrożenia w cyberprzestrzeni dotyczą nie tylko jednostek, ale także firm, często stanowiąc wyzwanie dla wydajnego funkcjonowania kluczowych sektorów naszej gospodarki.

Kamil Kuć i Piotr Słowiński z NASK poprowadzą ponadto warsztaty dla uczestników kongresu. Warsztaty odbędą się w piątek 4 lutego 2022 r.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://polishcongress.com/