Badaczka z NASK nominowana do nagrody „TOP 10 Kobiet w AI”

Dr Inez Okulska, adiunkt i kierownik Zakładu Inżynierii Lingwistycznej i Analizy Tekstu w NASK została nominowana do nagrody Top 10 Kobiet w AI w Polsce, w kategorii Rising Star.

Pełne zestawienie kandydatek we wszystkich kategoriach można zobaczyć tutaj: Top 100 Kobiet w AI w Polsce.

Wręczenie nagród odbędzie się 7 czerwca podczas Woman in Tech Summit 2022 w Warszawie. Będzie to już czwarta edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. W tegorocznym spotkaniu gościć będzie ponad 10 000 uczestniczek i uczestników (5000 na miejscu i dodatkowo 5000 online) – ze 100 krajów świata. Wydarzeniu patronuje 60 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata.

Wyróżnienie to cieszy tym bardziej, że - jak sama napisała – dr Okulska łączy pracę naukową w NASK z rolą mamy (i to w wydaniu patchworkowym), oraz humanistykę z naukami ścisłymi, przełamując wciąż jeszcze nazbyt obecne stereotypy na temat roli i potencjału kobiet:

Jako 30-letnia humanistka w ciąży i z malutkim dzieckiem najpierw studiowałam dziennie automatykę i robotykę; a później na drugim macierzyńskim przejęłam kierownictwo nad projektem i całym Zakładem.

Trzymamy kciuki za wszystkie zdolne kobiety, ale szczególnie za przedstawicielkę NASK – dr Inez Okulską!

Więcej informacji o wydarzeniu: https://womenintechsummit.pl/