Nowy zastępca Dyrektora NASK

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski powołał dziś Piotra Lichotę na stanowisko Zastępcy Dyrektora NASK ds. Projektów Administracyjno-Edukacyjnych. Nowy Dyrektor będzie nadzorować m.in. program Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, EZD RP oraz mDokumenty.

- Przed nami realizacja kolejnych etapów strategicznych projektów i wiele nowych wyzwań, związanych z rozwojem NASK. Gratuluję Panu Dyrektorowi Piotrowi Lichocie nominacji, życząc powodzenia w pracy dla NASK w tak istotnych i wymagających obszarach – powiedział Dyrektor NASK dr inż. Kamil Sitarski.

Dyrektor Piotr Lichota jest menadżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem. Pełnił funkcje dyrektorskie i doradcze w różnych instytucjach. Najdłużej w Telewizji Polskiej, gdzie dwukrotnie kierował Oddziałem TVP S.A. w Szczecinie a także Telewizyjną Agencją Informacyjną TVP S.A.. Przez większość pracy zawodowej związany z mediami. Przez kilka lat był dziennikarzem radia RMF FM.

Od marca 2019 roku jest pracownikiem NASK – PIB. Najpierw jako doradca Dyrektora ds. Projektów Administracyjno – Edukacyjnych uczestniczył w pracach zespołu, realizującego projekt OSE, a następnie pełnił funkcję pełnomocnika Dyrektora NASK ds. Nadzoru Właścicielskiego. Jest także doradcą Ministra Cyfryzacji ds. Współpracy z Jednostkami Nadzorowanymi i Podległymi.
Jest absolwentem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył również studia podyplomowe z Dziennikarstwa, Prawa Administracyjnego i Samorządowego oraz Audytu i Kontroli. W marcu ubiegłego roku otworzył przewód doktorski.