Zróbmy coś dobrego. Razem!

Uwaga, organizacje pozarządowe! Kończcie narady i burzowania. Jeszcze tylko 12 dni czekamy na Wasze zgłoszenia do konkursu „NieBezpieczni w sieci”. Zróbmy coś dobrego. Razem!

Cel jest prosty - wzrost świadomości Polaków na temat bezpieczeństwa w sieci. Nie chcemy straszyć. Chcemy edukować. Pokazywać zagrożenia, ale i wskazywać sposoby radzenia sobie z nimi. I co najważniejsze - chcemy to zrobić razem z Wami!

Konkurs pomysłów

Dlatego jeśli pracujecie w organizacji pozarządowej i od zawsze mieliście pomysł na kampanię medialną z prawdziwego zdarzenia, ale Wasza organizacja nie ma dostatecznych środków i odpowiedniego doświadczenia – nasz konkurs jest właśnie dla Was! Zrealizujemy Wasz pomysł, za który dodatkowo otrzymacie nagrodę pieniężną. A może realizowaliście już jakąś kampanię, która zasługuje na kolejną odsłonę? Jeśli tak, też możecie się do nas zgłosić!

Zgłoszone do konkursu kampanie mogą dotyczyć bardzo różnych aspektów tematyki bezpieczeństwa online.

Zależy nam na kreatywnych, innowacyjnych projektach. Najważniejsze, by prowadziły do wzrostu świadomości zagrożeń, które możemy spotkać w sieci. Swoje działania możecie kierować do rodziców, nauczycieli, a może seniorów lub przedsiębiorców? Wszystko zależy od Waszej pomysłowości. Możecie edukować o sextingu, a jeśli ten temat nie jest Wam bliski – pomysł na kampanię o ochronie danych osobowych też będzie ok.

Opcji jest wiele. Macie już obmyśloną ideę kampanii? W takim razie jedyne, co dzieli Was od udziału w naszym konkursie to wypełnienie prostego formularza, dostępnego na stronie www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci/konkurs

Jest o co walczyć!

– Bezpieczeństwo w sieci to temat, który dotyczy każdego z nas. Dlatego do wspólnego działania zapraszamy organizacje pozarządowe. Wierzymy w ich potencjał i chcemy z niego czerpać – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Pula nagród pieniężnych za pomysł wynosi 15 000 zł. Za to pula środków na realizację pomysłów na kampanie – to aż pół miliona złotych! Wysokość poszczególnych nagród zależy od liczby wyłonionych laureatów.

Więcej informacji na ten temat oraz wszystko inne, co powinniście wiedzieć przed zgłoszeniem się do konkursu, znajdziecie w jego regulaminie, który opublikowaliśmy na www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/konkurs 

Macie pytania? Piszcie do nas na epolakpotrafi@mc.gov.pl.

Organizatorem konkursu są Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK. Patronat medialny nad naszą inicjatywą objęły portale ngo.pl oraz kampaniespoleczne.pl.

Konkurs przygotowaliśmy w ramach kampanii „e-Polak potrafi!”

 

Infografika przedstawia zasady wzięcia udziału w konkursie pn. „NieBezpieczni w sieci – konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną” w sześciu krokach. Krok pierwszy - Cel konkursu -> Chcemy, aby jak najwięcej osób potrafiło bezpiecznie korzystać z internetu. Krok drugi - Zadanie -> Pomysł na kampanię edukacyjną dot. bezpieczeństwa w internecie. Krok trzeci - Kto może wziąć udział? -> Organizacje pozarządowe z doświadczeniem w koordynacji minimum jednej kampanii informacyjno-edukacyjnej. Krok czwarty - Nagrody -> Do 15 000 zł za pomysł plus realizacja kampanii opartej na Waszej koncepcji. Krok piąty - Termin nadsyłania zgłoszeń -> 22 marca 2020 r. Krok szósty – Szczegóły. Więcej informacji na: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci/konkurs Podpis pod infografiką: Zróbmy coś dobrego! Razem. Zapraszamy do udziału w konkursie! Logotypy na dole infografiki: Patronat medialny: [Logo ngo.pl i logo: kampaniespoleczne.pl] logo Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, logo Ministertwo Cyfryzacji, Logo NASK-PIB, logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego