NASK zaprasza na wirtualne targi pracy „IT dla Kraju”

19 maja w godzinach 12-14 odbędzie się wyjątkowa impreza. Dlaczego wyjątkowa? Ponieważ uczestnicy spotkają się w wirtualnej przestrzeni mając możliwość rozmowy z przedstawicielami NASK, Aplikacji Krytycznych Ministerstwa Finansów i Centralnego Ośrodka Informatyki, którzy opowiedzą o swojej pracy w sektorze IT, zachęcą do aplikowania do wymienionych instytucji, oraz wzięcia udziału w prezentacjach, prelekcjach. Współorganizatorem targów jest GovTech.

Dlaczego postanowiliśmy współorganizować targi pracy „IT dla Kraju”? Ponieważ praca w organizacjach państwowych z pewnością wiąże się nie tylko z rozwojem zawodowym, ale również misją, gdyż większość tworzonych projektów ma bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie państwa, społeczeństwa, każdego obywatela.
Podczas wirtualnych targów pracy „IT dla Kraju” przedstawiciele trzech instytucji opowiedzą o takich projektach, wyjaśnią na czym polega praca w tego typu instytucjach oraz dlaczego warto wziąć pod uwagę uczestniczenie w przedsięwzięciach wiążących się ze wspomnianą misją.

„NASK jako instytucja pionierska jeśli chodzi o cyfryzację, podejmuje szereg działań, które są nowatorskie, wyznaczające trendy lub choćby pokazujące nowe możliwości. Z pewnością taka jest platforma gather.town, na której odbędą się wirtualne targi pracy „IT dla kraju”. Już samo odwiedzenie naszego wydarzenia jest ciekawym doświadczeniem, a wierzymy też w to, że dla wielu osób będzie początkiem pasjonującej zawodowej przygody” – mówi Robert Król, Zastępca Dyrektora NASK ds. Nowych Technologii dla Polityk Publicznych.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do specjalistów z branży IT, którzy myślą o zmianie pracy, rozwijaniu ścieżki kariery, ale również do studentów młodszych, jak i starszych roczników którzy już myślą o pierwszej pracy.

Jeśli chcecie zarejestrować się na wydarzenie – do czego gorąco zapraszamy, odwiedźcie stronę wydarzenia:  https://www.gov.pl/web/it-dla-kraju/wirtualne-targi-pracy