Zapraszamy na kolejny Kongres OSE!

Zaznaczcie w kalendarzu: już 5 grudnia odbędzie się Kongres OSE2023. Przygotowaliśmy dla Was spotkania z najlepszymi ekspertami i solidną porcję wiedzy o internecie, cyberzagrożeniach i zjawiskach, z jakimi wszyscy stykamy się online. Bądźcie z nami – właśnie wystartowała rejestracja! Wstęp wolny.

Zapraszamy Was na Kongres OSE (Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej) – wyjątkową bezpłatną konferencję dla dyrektorów szkół, nauczycieli i wszystkich przedstawicieli środowiska szkolnego. Po raz kolejny będziecie mogli spotkać się z cenionymi ekspertami oraz praktykami, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem. Jakimi tematami zajmiemy się w tym roku? Porozmawiamy m.in. o multiscreeningu, cyberprzemocy i e-uzależnieniach, a także – przedpremierowo! – zaprezentujemy wyniki najnowszej edycji badania „Nastolatki 3.0”. Zarejestrujcie się już dziś!

Kongres OSE 2023 – co, gdzie, kiedy?

Spotykamy się już 5 grudnia 2023. Podobnie jak w zeszłym roku konferencja odbędzie się w formule hybrydowej – stacjonarnie (Warszawa, Airport Hotel Okęcie, ul. Komitetu Obrony Robotników 24) i online.

Do udziału w Kongresie zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół, psychologów i pedagogów szkolnych, pracowników administracji szkolnej, przedstawicieli kuratoriów oświaty oraz wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie kongres.ose.gov.pl. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 26 listopada! Wstęp wolny!

Jeśli chcecie wziąć udział w konferencji stacjonarnie, spieszcie się, przygotowaliśmy dla Was tylko 200 miejsc. Z kolei nasza „aula online” pomieści wszystkich chętnych – bez ograniczeń.

Dlaczego warto do nas dołączyć? Przede wszystkim ze względu na aktualną tematykę oraz znanych i cenionych prelegentów. W tym roku będą z nami nie tylko eksperci OSE, ale też m.in. prof. Marek Kaczmarzyk z Uniwersytetu Śląskiego, prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, dr Magdalena Rowicka z Akademii Pedagogiki Specjalnej i dr Jakub Kuś ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Jeśli jeszcze się wahacie, zobaczcie koniecznie relację z Kongresu OSE 2022:

 

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Tematem tegorocznego Kongresu będzie jak zawsze cyberbezpieczeństwo i świadome korzystanie z internetu. Jakim zagadnieniom przyjrzymy się bliżej?

Kongres rozpoczniemy od debaty, podczas której nasi eksperci przedstawią wzory korzystania z urządzeń cyfrowych i internetu. Poznacie też – jeszcze przed oficjalną premierą – wyniki najnowszej edycji badania „Nastolatki 3.0”. Ile czasu młodzi spędzają w sieci? Co tam robią, co im zagraża? Przekonajcie się sami!

Podczas konferencji będziecie mogli wysłuchać wystąpień poruszających ważne obecnie kwestie. Zaproszeni na Kongres OSE goście opowiedzą o e-uzależnieniach, przeciwdziałaniu cyberprzemocy, glamouryzacji zaburzeń i zachowań ryzykownych w internecie oraz wpływie pornografii online na rozwój dzieci i młodzieży.

Na zakończenie zaplanowaliśmy drugą debatę z udziałem ekspertów. Rozmowa będzie dotyczyć multiscreeningu i wielozadaniowości – zastanowimy się wspólnie, jak nowe technologie zmieniają mózg nastolatków.

Dla uczestników konferencji stacjonarnej przygotowaliśmy niespodziankę – bezpłatne warsztaty „Meta VR & AR w Edukacji”, które przybliżą sposoby wykorzystywania wirtualnej rzeczywistości podczas zajęć z uczniami.

Nie może Was zabraknąć! Czekamy na Wasze zgłoszenia na Kongres OSE 2022 – wyjątkową konferencję, podczas której po raz kolejny spotkacie się z ekspertami i poznacie odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące internetu i rządzących nim mechanizmów.

Wszystkie szczegółowe informacje, w tym program konferencji, znajdziecie na stronie kongres.ose.gov.pl. Śledźcie też nasze aktualności, stronę i wpisy na Facebooku OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, żeby niczego nie przegapić!